Bevallingsdatum melden niet meer nodig
Geplaatst op: 15-10-2008 | Door: Barbara Zippelius

Dankzij de koppeling tussen de gegevensbestanden van het UWV en de Gemeentelijke Basisadministratie (GBA) is het niet meer nodig dat een werkneemster aan het UWV doorgeeft op welke datum zij bevallen is. Voorheen diende de werkneemster de bevallingsdatum door te geven, bijvoorbeeld door het sturen van een geboortekaartje.

Dankzij de koppeling tussen de gegevensbestanden van het UWV en de Gemeentelijke Basisadministratie (GBA) is het niet meer nodig dat een werkneemster aan het UWV doorgeeft op welke datum zij bevallen is. Voorheen diende de werkneemster de bevallingsdatum door te geven, bijvoorbeeld door het sturen van een geboortekaartje. 

Het zwangerschapsverlof en de zwangerschapsuitkering beginnen vier tot zes weken voor de dag na de uitgerekende datum. De werkneemster bepaalt zelf wanneer zij binnen die periode stopt met werken. Na de bevalling heeft de werkneemster recht op een periode van 10 weken verlof en uitkering. Vanwege de gegevenskoppeling bepaalt het UWV thans aan de hand van informatie uit de GBA hoelang de uitkering na de bevalling nog duurt. 

Overigens heeft de Europese Commissie plannen om het zwangerschapsverlof te verlengen, mogelijk tot minimaal 18 weken. Op dit moment is de Europees verplicht gestelde minimumperiode nog 14 weken.
 
Barbara Zippelius
 
 
 
 
 
 
 
 
16-05-2012 | Capra op twitter
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
08-09-2011 | Mediation
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
03-03-2011 | Dat is beloofd!
 
 
 
02-03-2011 | Verboden
 
 
 
 
 
 
 
30-11-2010 | CAO Ambulancezorg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
27-12-2009 | Appels
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
28-04-2009 | Preventie werkt!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
15-02-2009 | TAR bestaat 25 jaar
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Follow us
Opleidingsinstituut van
Erkende opleidingsinstelling advocatuur
 
Zoeken
 
Twitter
Publicatie
Dit is het derde jaar sinds de inwerkingtreding van de Wet openbaarmaking topinkomens (Wopt). Op grond van deze wet zijn bestuursorganen verplicht om informatie over de topinkomens binnen hun organisatie te publiceren in de jaarrekening.
15 jun 2008 - Wet openbaarmaking topinkomens
 
Publicatie
Vanaf 1 januari 2009 zal het UWV mensen die een WAO of een WAZ-uitkering ontvangen en die (meer) gaan werken, pas na vijf jaar na de werkhervatting herbeoordelen in het kader van de WAO of WAZ...
di 27 jan 2009 - Herbeoordeling in het kader van de WAO en WAZ na vijf jaar
 
Publicatie
Ook de CAO voor de sector gemeenten is gewijzigd. De belangrijkste wijzigingen worden doorgevoerd in de bovenwettelijke sociale zekerheid. Net als in de sector waterschappen hebben partijen afgesproken dat er naar gestreefd wordt om werk zoveel mogelijk te behouden bij werkloosheid en arbeidsongeschiktheid.
15 jun 2008 - Arbeidsvoorwaarden gemeenten